Event Calendar

OCT 23
6-8FRI-SUNClarence 100Grafton to Yamba NSW
7SATNorth Bondi Surf Ski ClassicNorth Bondi NSWNorth Bondi SLSC
8SUNSA Ocean Paddling Series Race 3Adelaide SA
14SATPNSW Marathon Series Race 10 (Finale)Burrill Lake NSWMakai Paddlers
14SATPVIC Echuca Mini- Barmah to MoamaPVIC Marathon
14SATCoolangatta Gold Surf Ski RaceGold Coast QLD
15SUNPNSW Sprint Series 3SIRC Penrith NSWPA
28SATHawkesbury Canoe ClassicWindsor to Brooklyn
28SATShaw & Partners 20 Beaches Ocean ClassicNorthern Beaches NSW20B Foundation
NOV 23
4SATSurf SafariHobart TAS
11SATMandurah DuelMandurah WA
11/12SAT/SUNBurley Relay Paddle ChallengeMolonglo Reach ACTBGCC
12SUNPVIC Marathon- Salty TK & Rec ChallengeFootscray VICPVIC Marathon
16THURDr Benjamin Hewitt Sunset Surfski Series Race 1Perth WA
18SATPNSW Sprint Series 4NarrabeenMWKC
18SATWest Coast DownwindPerth WAOP
20-24MON-FRIMassive Murray Paddle
21TUESDr Benjamin Hewitt Sunset Surfski Series Race 2Perth WA
23THURDr Benjamin Hewitt Sunset Surfski Series Race 3Perth WA
25SATShaw & Partners ‘The Doctor’Perth WAOP
30THURSICF World Canoe Ocean Racing Championships- Mixed Doubles RacePerth WAPA
DEC 23
3SATICF World Canoe Ocean Racing Championships- Singles RacePerth WAPA
8-10FRI-SUNPA Canoe Sprint Grand Prix IWest Lakes SAPA
JAN 24
3-7WED-SUNPA Canoe Freestyle ChampionshipsEildon VICPA
4THURSPA Canoe Freestyle ChampionshipsEildon VICPA
13-14SAT-SUNPA Canoe Wildwater National Team Selection EventMitta Mitta VICPA
26-28FRI-SUNOceania Canoe Slalom ChampionshipsPenrith Whitewater Stadium NSWPA
FEB 24
2-4FRI-SUNPA Canoe Slalom Australian OpenPenrith Whitewater Stadium NSWPA
3SATPNSW Marathon Series Race 1Wagga Wagga NSWWBCC
10SATMakai CupUlladulla NSWMakai Paddlers
10-11SAT-SUNFrank Harrison RacesAlbury NSWMMCC
16-18FRI-SUN PA Canoe Sprint Grand Prix II and Oceania ChampionshipsSIRC Penrith NSWPA
25SUNPNSW Marathon Series Race 2Windsor NSWWPS
MAR 24
6-10WED-SUNPA Canoe Sprint ChampionshipsSIRC Penrith NSWPA
9-10SAT-SUNPNSW State Marathon ChampionshipsCanberra ACTBGCC
9-10SAT SUNNSW Surfski Championships #1Shoal Bay NSWSHSC
29-31FRI-SUN PA Canoe Polo ChampionshipsCanberra ACTPA
APR 24
5-8FRI-SUN PA Canoe Marathon and SUP ChampionshipsEncounter Lakes SAPA
6SATNSW Surfski Championships #2Palm Beach NSWSHSC
6-7SAT-SUNPA Canoe Slalom ChampionshipsBradys Lake, TASPA
28SUNPNSW Marathon Series Race 3Lane Cove NSWLCRK
MAY 24
4Paddle NSW Harbour Series Race 1Gunnamatta NSWCSKC
9-11THURS-SATCanoe Sprint Asia Pacific CupSIRC Penrith NSWPA
11SATNSW Surfski Championships #3Malabar NSWSHSC
19SUNPaddle NSW Harbour Series Race 2Dolls Point NSWSSCC
JUN 24
1SATPNSW Marathon Series Race 4DavistownBWP
22SATPNSW Marathon Series Race 5WoronoraSSCC
29SATPaddle NSW Harbour Series Race 3Jervis Bay NSWMakai Paddlers
JULY 24
21SUNPNSW Marathon Series Race 6Penrith NSWPVC
28SUNPaddle NSW Harbour Series Race 4Patonga NSWBWP
AUG 24
18SUNPNSW Sprint Series #1AvocaAKC
24SATPNSW Marathon Series Race 7Swallow RockCSKC
31SATPaddle NSW Harbour Series Race 5- FinaleDrummoyne NSWPD’s
SEP 24
8SUNPNSW Marathon Series Race 8-FinaleNarrabeenMWKC
9-10MON-TUESICF Masters World Canoe Marathon ChampionshipsMetkovic, CroatiaICF
12-15THURS – SUNICF World Canoe Marathon ChampionshipsMetkovic, CroatiaICF
15SUNPNSW Sprint Series #2SIRC Penrith NSWPNSW
21SATMyall Classic MarathonTea Gardens NSWLCRK
OCT 24
4-6FRI-SUNClarence 100Grafton-Yamba NSWC100
20SUNPNSW Sprint Series #3SIRCPNSW
26SATHawkesbury Canoe ClassicWindsor to BrooklynHCC
NOV 24
2SATNSW Surfski Championships #4Superbanks NSWSHSC
18-22Massive Murray PaddleYarrawonga to Swan Hill VICPV
DEC 24
7SATNSW Surfski Championships #5Mosman NSWSHSC
7-8SAT-SUNBurley 24 HourACTBGCC
14-15SAT-SUNBen Ward MemorialYarrawonga to Tocumwal VICPV